Apie mus » Naujienos

Sporto mokytojų edukacinė išvyka į Biržus
Sporto mokytojų edukacinė išvyka į Biržus

2019-06-28

 

Birželio 25d. Kelmės sporto centro treneriai vyko į Biržus, kur kėlė kvalifikaciją Biržų švietimo pagalbos tarnyboje tema "Šiuolaikinis požiūris į vaikų fizinį ugdymą“.

Po kvalifikacijos kėlimo aplankėme Biržų apžvalgos bokštą. Bokšto aukštis – beveik 32 metrai. 30 metrų aukštyje esančios apžvalgos aikštelės plotas – beveik 30 kvadratinių metrų. Užlipus į apžvalgos bokštą atsiveria nuostabūs vaizdai – 30 vandens pilnų smegduobių, vadinamų Kirkilų draustinio ežerėliais, kurių skersmuo – apie 35 m  ir daugiau.

 

Buvo aplankyta Biržų pilis. Pilyje įrengtas Biržų krašto muziejus „Sėla“ ir biblioteka. Pilis yra bastioninio tipo tvirtovė, geriausiai išsilaikiusi šiaurės rytų Europoje ir vienintelė Lietuvoje.
Pilis pradėta statyti apie 1586 m. Kristupo Mikalojaus Radvilos Perkūno iniciatyva pagal italų bastioninių pilių planą. Pilis apjuosta gynybiniais grioviais su vandeniu, kuriuo jie užsipildė iš užtvenkus Apaščios ir Agluonos upes suformuoto 400 ha tvenkinio (dabar Širvėnos ežeras). Aukštutinis ir žemutinis pylimai su bastionais kampuose. Bastionų ir kiemo išoriniai šlaitai buvo statūs, sutvirtinti mūro kiautu iš gotiškai rištų plytų ir akmenų.
Į pilies vidų buvo patenkama lenktu tiltu per dviaukštį mūrinį vartų pastatą prie rytinio pylimo. Iki 1589 m. kieme buvo pastatyta mūriniai triaukščiai pilies rūmai, arsenalas, arklidės, maisto sandėliai, kiti pastatai.

 

Taip pat buvo aplankytas basų kojų takas. Basų kojų tako ilgis - daugiau nei 1 km. Pradėjus eiti akmenuotu taku už vingio laukė smėlis. Vėliau tenko eiti per pjuvenas, įvairaus dydžio ir formos akmenis, lentas. Taip pat maloniai nuteikė ėjimas per nendres, vyteles, kankorėžius. Šokinėjome nuo kelmelio ant kelmelio. Tenko pereiti ir melioracijos griovį, vėliau pakilti mediniu tilteliu į viršų ir staigiai nusileisti. Smagu buvo po aštrių akmenukų pereiti paprasčiausiu smėliu ar netgi žvyru.