Apie mus » Naujienos

Pasaulio jaunių (15-17 m.) imtynių čempionate Kelmės sporto mokyklos atstovas
Pasaulio jaunių (15-17 m.) imtynių čempionate Kelmės sporto mokyklos atstovas

Rugpjūčio 25-30 dienomis Bosnijos ir Hercegovinos sostinėje Sarajeve vyko Pasaulio jaunių (15-17 m.) imtynių čempionatas. Lietuvos garbę gynė trys jaunieji imtnininkai: klaipėdietis Artūras Škeliovas (46 kg.), šiaulietis Mantas Adomaitis (85 kg.) ir kelmiškis Aurimas Kuoris, kuris kovojo svorio kategorijoje iki 76 kg. Dar rugpjūčio pradžioje Mantas ir Aurimas dalyvavo Europos čempionate, kur šiaulietis, Vijolių sporto gimnazijos mokinys iškovojo bronzos medalį, o kelmiškis užėmė 10-ąją vietą. Klaipėdiečiui A. Škeliovui Pasaulio čempionatas buvo debiutas tokio rango varžybose. 
Sarajeve, Amelo Bekovičiaus arenoje vykusiose planetos pirmenybėse visiems lietuviams sėkmės dėja pritrūko. Kelmiškis Aurimas Kuoris pirmoje kovoje susitiko su indų kilmės kanadiečiu Sarabnūru Laly. Atkakli kova vyko iki paskutinių seundžių, o pasibaigus laikui tablo rodė lygų rezultatą 4:4, tačiau kadangi kanadiečio iškovoti taškai buvo paskutiniai, tai pagal imtynių taisykles pergalę iškovojo Laly. Toliau Aurimo likimas buvo kanadiečio rankose, reikėjo, kad pastarasis iškoptų į čempionato finalą ir taip atvertų lietuviui kelią į paguodos kovas dėl bronzos medalio. Ketvirtfinalyje Laly susitiko su bulgaru, Europos trečios vietos laimėtoju Ivanu Stefanovu ir pralaimėjo, taip eliminuodamas Aurimą iš varžybų. Kelmiškis tarp 26 dalyvių liko 18-tas. Pasaulio čempionu šioje svorio kategorijoje tapo rusas Aslambekas Gvaramia, antras minėtasis bulgaras I. Stefanovas, o trečiąsias vietas iškovojo baltarusis Arkadijus Pahasianas ir azerbaidžanietis Alimanas Gulyjevas. 
Kitiems lietuviams pirmosios kovos taip pat buvo nesėkmingos, Artūras Škeliovas pralaimėjo egiptiečiui, o Mantas Adomaitis gruzinui. 
Šie metai Aurimui Kuoriui buvo pakankamai sėkmingi:
Lietuvos suaugusiųjų čempionatas - antra vieta;
Lietuvos jaunimo čempionatas - trečia vieta;
Lietuvos jaunių čempionatas - pirma vieta;
Tarptautinis turnyras "Radviliškis 2015" - pirma vieta;
Tarptautinis I.Černiakovskio turnyras (Rusija) - antra vieta;
Tarptautinis I. Jolkino turnyras (Baltarusija) - antra vieta;
Atviras Lenkijos jaunių čempionatas (Lenkija) - trečia vieta;
Tarptautinis turnyras "Brandenburgo taurė" (Vokietija) - pirma vieta;
Europos jaunių čempionatas (Serbija) - dešimta vieta;
Pasaulio čempionatas (Bosnija ir Hercegovina) - 18-a vieta.