Apie mus » Naujienos

Lietuvos imtynių suaugusių čempionatas
 Lietuvos imtynių suaugusių čempionatas

2017-01-22


Sausio 19-20 d. Kaune vyko Lietuvos imtynių čempionatas, kuriame Kelmės imtynininkai iškovojo tris medalius.

Du medaliai iškovoti buvusių mūsų sporto mokyklos auklėtinių (Benedikto Butkaus ir Ugniaus Simanauskio) ir vienas dabartinio mūsų auklėtinio (Artiom Veselov).

 

Svorio kategorijoje iki 70 kg. kovojęs Artem Veselov iškovojo antrąją vietą, finale nusileidęs tik Gyčiui Jovaišai iš Šiaulių. Pakeliui į finalą Artiomas įveikė I. Grigelaitį iš Vilkaviškio ir kaunietį M. Čalką. Svorio kategorijoje iki 74 kg. sėkmingai kovojo Benediktas Butkus, kuris taip pat iškovojo sidabro medalį. Pirmoje kovoje kelmiškis įveikė panevėžietį G. Janonį, ketvirtfinalyje - buvusį kelmiškį, dabar besimokantį Šiaulių sporto gimnazijoje, Ugnių Simanauskį, o pusfinalyje nugalėjo klaipėdietį Dovydą Bušecką.

Deja, bet finalinėje kovoje kelmiškio padarytą klaidą sėkmingai išnaudojo Šiaulietis Vadim Babuškin ir tapo Lietuvos čempionu. Benediktui atiteko sidabro medalis. Šioje svorio kategorijoje trečiąją vietą iškovojo Ugnius Simanauskis.

Šiuo metu Benediktas Butkus atlieka karinę tarnybą Tauragėje. Labai gaila, bet kariuomenė nesudarė sąlygų treniruotis ir ruoštis imtynių varžyboms. Kelmiškis buvo ištroškęs pergalių ir užsispyręs, todėl savarankiškai ruošėsi čempionatui laisvu nuo tarnybos metu, bei savaitgaliais grįžęs treniravosi Kelmėje. Pasiruošimas čempionatui buvo vos kelios treniruotės ant imtynių kilimo, bet žinant, kokią varžybų ir treniruočių patirtį Benediktas yra sukaupęs per visą gyvenimą, buvo galima tikėtis, kad kelmiškis nebus "saldainis" varžovams ir tai įrodė šiame čempionate.