Apie mus » Naujienos

2018 metų Lietuvos Respublikos jaunių imtynių čempionatas
2018 metų Lietuvos Respublikos jaunių imtynių čempionatas

2018-02-19

Vasario 15-16 dienomis Klaipėdoje vyko 2018 metų Lietuvos Respublikos jaunių imtynių čempionatas. Čempionate dalyvavo aštuoni Kelmės vaikų ir jaunimo sporto mokyklos imtynininkai, kurie iškovojo septynis medalius.

Sėkmingiausiai pasirodė Kelmės imtynininkai – sunkiasvoriai ir treniruočių sparingo partneriai Vilius Mikalauskas ir Klaidas Pluščiauskis, kurie tapo čempionais. Abu kelmiškiai yra ne kartą kopę ant aukšiausio apdovanojimų pakylos laiptelio Respublikos vaikų, jaunučių, mokinių pirmenybėse. Klaidas Pluščiauskis 2017 metų jaunių čempionate tapo čempionu, o Vilius liko tada antras. Todėl šiemet abu kelmiškiai pasisvėrė skirtingose svorio kategorijose. Vilius svorio kategorijoje iki 92 kg. Pirmoje kovoje ant menčių paguldė klaipėdietį Dmitrijų Ovčinikovą. Dėja, bet šiauliečiai Edvinas Ežerskis ir Modestas Klenkys bei klaipėdietis Danilas Michejevas kovoti su šios svorio kategorijos lyderiu Viliu Mikalausku atsisakė. Kelmiškis iškovojo pirmąją vietą.

Klaidas Pluščiauskis kovojęs svorio kategorijoje iki 110 kg. turėjo rimtai paplušėti, kad įrodytų savo pranašumą. Pirmoje kovoje kelmiškio laukė akistata su klaipėdiečiu Niku Sergejevu, tačiau pastarasis „nenumetė“ svorio iki 110 kg. ir taip buvo diskvalifikuotas iš varžybų. Antroje kovoje Klaidas įveikė vilkaviškietį Justiną Grumblį rezultatu 4:1. Pusfinalyje rezultatu 7:0 nugalėtas klaipėdietis Ernest Miniailov. Finalinėje kovoje laukė intriguojanti kova su šios svorio kategorijos lyderiu, raseiniškiu Nedu Urniežiumi. Po atkaklios ir gražios kovos pergalę išplėšė kelmiškis Klaidas Pluščiauskis.

Dar trys kelmiškiai pateko į finalus. Lengviausioje svorio kategorijoje, iki 45 kg. puikiai pasirodė Edvinas Gediminas. Pirmoje kovoje įveikė klaipėdietį Aleksandrą Vasiljevą, antroje kovoje – vilkaviškietį Mindaugą Pikūną, trečioje kovoje kitą klaipėdietį Eduard Dešankov. Pusfinalyje kelmiškis nugalėjo vilkaviškietį Ernestą Labašauską. Dėja, bet finale nepavyko pasipriešinti talentingam vilkaviškiečiui Karoliui Grigelaičiui. Edvinui atiteko sidabro medalis.

Svorio kategorijoje iki 51 kg. kovojęs Paulius Leščauskas įveikė klaipėdiečius Marką Lazerevą ir Beną Petajevą, bei vilnietį Dominiką Smoriginą, tačiau nusileido kitam vilniečiui Ronald Čiužinov ir iškovojo antrąją vietą.

Svorio kategorijoje iki 65 kg. taip pat antrąją vietą iškovojo Karolis Žiauberis. Kelmiškis ketvirtfinalyje nugalėjo Alytaus sportininką Šarūną Bagdonavičių, o pusfinalyje vilkaviškietį Mantą Levedrauską. Fialinėje kovoje teko pripažinti Šiaulių sporto gimnazijos imtynininko Deivydo Pečiulio pranašumą, kuris tapo čempionu. Karoliui Žiauberiui atiteko sidabro medalis.

Trečiąsias vietas iškovojo: Vakaris Norkuckis (svorio kategorija iki 55 kg.) ir Artiom Veselov (71 kg.).

Pagal iškovotas prizines vietas, Kelmės komanda (140 taškai) klasifikuojama antroje vietoje tarp visų dvylikos laisvųjų imtynių komandų. Pirmoje vietoje su 145 taškais – Klaipėdos komanda, trečioje vietoje – Vilkaviškio komanda (85 taškai).