Apie mus » Naujienos

Kaliningrade vyko XXI-asis tarptautinis nusipelniusio Rusijos laisvųjų imtynių trenerio Granito Taropino vardo jaunių turnyras
Kaliningrade vyko XXI-asis tarptautinis nusipelniusio Rusijos laisvųjų imtynių trenerio Granito Taropino vardo jaunių turnyras

2017 12 27


Gruodžio 15-16 dienomis Kaliningrade vyko XXI-asis tarptautinis nusipelniusio Rusijos laisvųjų imtynių trenerio Granito Taropino vardo jaunių turnyras. Į, jau prestižiniu tampantį, turnyrą atvyko per 200 dalyvių iš: Baltarusijos, Kirgizijos, Latvijos, Lietuvos, Rusijos, Tadžikijos, Vengrijos ir Vokietijos. Tarp Rusijos sportininkų buvo net tolimosios Jakutijos ir Chanty - Mansijsko, Jugros  sportininkai, taip pat komandos iš Maskvos, Archangelsko ir kitų miestų.
 
Lietuvą atstovavo Klaipėdos, Raseinių, Vilkaviškio ir Kelmės jaunieji imtynininkai. Lietuviams pavyko iškovoti tris medalius, tarp kurių vienas atiteko kelmiškiui Nedui Vasiliauskiui.
Nedas kovojo svorio kategorijoje iki 32 kg. Kvalifikacinėje kovoje Nedas įveikė Ali Dabagaevą iš Gurevsko, bet pusfinalyje negalėjo pasipriešinti jakutui Vladui Nogovicinui. Kovoje dėl trečiosios vietos kelmiškis nugalėjo Černiakhovskio atstovą Dmitrijų Stuglį ir pelnė bronzos medalį.
Kitiems kelmiškiams pasisekė mažiau. Paulius Leščauskas, kovojęs svorio kategorijoje iki 50 kg.,  pirmoje kovoje pralaimėjo kaliningradiečiui, olimpinio sporto centro sportininkui Aleksėjui Timošenko. Rusas sekančioje kovoje pralaimėjo jakutui ir taip palaidojo kelmišio viltis kovoti dėl medalių. Timošenko šioje svorio kategorijoje iškovojo trečiąją vietą. Panašiai varžybos susiklostė ir Viliui Mikalauskui, kuri kovojo svorio kategorijoje iki 85 kg. Pirmoje kovoje Vilius pralaimėjo vokiečiui Mejeriui Juchanesui, kuris sekančioje kovoje nugalėjo latvį, bet pusfinalyje pralaimėjo vengrijos sportininkui.
Apie turnyro aukštą lygį galima paminėti ir tai, kad net keliose svorio kategorijoje dalyvavo Rusijos laisvųjų imtynių jaunučių čempionato prizininkai. Svorio kategorijoje iki 50 kg., kurioje kovojo ir kelmiškis Paulius Leščauskas, dalyvavo net keturi Rusijos prizininkai, o vienas iš jų net nepateko ant pjedestalo.
Tai buvo paskutinės šių metų oficialios varžybos, kuriose dalyvavo Kelmės imtynininkai, bet atsipalaiduoti sportininkai nežada, nes pagrindiniai startai laukia pavasarį, o jau gruodžio pabaigoje keletas kelmišių išvyks į tarptautinę mokomąją treniruočių stovyklą Latvijoje ir ten treniruosis su Latvijos ir Rusijos imtynininkais.
Kelmės imtynininkai nuoširdžiai dėkoja Kelmės imtynių sporto klubo remėjams verslininkui Vytautui Leščauskui ir ūkininkui Albertui Brazui už paramą ir pagalbą mūsų sportininkams  siekiantiems sportinių rezultatų. Jūsų pagalba, mūsų imtynininkai ne tik sėkmingai kovoja Lietuvos varžybose ir tarptautiniuose turnyruose, bei atstovauja Lietuvą Europos ir Pasaulio čempionatuose.